وزن امنیت تروریسم کمیسیون اخبار سیاسی و اجتماعی

وزن: امنیت تروریسم کمیسیون اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی مسافرکشی با وام اشتغال، تجربه تلخ سال‌های دور!

توصیه یک کارشناس اقتصادی این است که قبل از توزیع پول در روستاها، اطلاعات کاملی از اوضاع و موقعیت، شرایط اقتصادی و زیست محیطی و ظرفیت‌های اشتغال منطقه به دست آید

مسافرکشی با وام اشتغال، تجربه تلخ سال‌های دور!

مسافرکشی با وام اشتغال، تجربه تلخ سال های دور!

عبارات مهم : اشتغال

توصیه یک کارشناس اقتصادی این است که قبل از توزیع پول در روستاها، اطلاعات کاملی از اوضاع و موقعیت، شرایط اقتصادی و زیست محیطی و ظرفیت های اشتغال منطقه به دست آید.

حمید نجف در گفت وگو با ایسنا، با تاکید بر اینکه منابع اشتغال نباید بدون مطالعه توزیع شود، گفت: جهت اجرای موفق طرح اشتغال روستایی باید تجارب کشورهای دیگر را به کار بگیریم و اگر مورد نیاز شود از مشاوران خارجی هم استفاده کنیم.

وی افزود: قبل از تزریق نقدینگی به روستاها باید اطلاعات کاملی از موقعیت روستاها و مناطق محروم به دست آوریم و بر طبق آن پیش برویم. در غیر این صورت تجربه تلخ سال های دور تکرار و این پول صرف خرید ماشین می شود و فرد ترجیح می دهد به جای کشاورزی در مزرعه پدری، به پایتخت کشور عزیزمان ایران بیاید و مسافرکشی کند.

مسافرکشی با وام اشتغال، تجربه تلخ سال‌های دور!

این کارشناس اقتصادی متذکر شد: اگر می خواهیم کارخانه ریسندگی ایجاد کنیم، حتما باید ارزیابی اقتصادی داشته باشیم و وزارت کار قبل از هر چیز نوع اقلیم، فرهنگ، شرایط اجتماعی و اقتصادی و اکوسیستم منطقه را مورد بررسی قرار بدهد.

نجف گفت: کارخانه فولاد آب زیادی صرف می کند، بنابراین هنگامی که با کمبود آن مواجهیم نباید سراغ راه اندازی صنایعی برویم که مصرف آب بالایی دارند.

توصیه یک کارشناس اقتصادی این است که قبل از توزیع پول در روستاها، اطلاعات کاملی از اوضاع و موقعیت، شرایط اقتصادی و زیست محیطی و ظرفیت‌های اشتغال منطقه به دست آید

این کارشناس اقتصادی از ژاپن به عنوان کشوری موفق و توسعه یافته نام برد و گفت: امروز باید از تجربه کشورهایی مثل ژاپن که فرایندی طولانی را جهت رسیدن به توسعه طی کرده اند، استفاده کنیم. زمانی بازارهای جهانی در تسخیر محصولات ژاپنی بود، هنوز هم است ولی امروز ژاپن به جای جنس، فکر می فروشد و فروشنده اطلاعات است و به نقطه ای رسیده که مشاوره های خوبی در زمینه آلودگی هوا، بارندگی ها و پروژه های تحقیقاتی کشاورزی ارائه می کند.

وی ادامه داد: کافی است خاک یک روستای دور افتاده را جهت مطالعه به آزمایشگاه های مجهز این کشور بدهیم، با توجه به نوع جَوی و خاک منطقه اعلام می کند که آیا زمین قابل بهره بردای کشاورزی است یا نه؟ بنابراین باید در طرح اشتغال روستایی اطلاعات مربوط به موقعیت و شرایط آب و هوایی، منطقه را استعدادیابی کنیم و در این بستر به فکر تولید محصولات باغی یا تکثیر و تولید دام باشیم.

مجلس شورای اسلامی سال گذشته با تصویب برداشت مبلغ یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار از محل منابع صندوق توسعه ملی، جهت توسعه اشتغال در مناطق روستایی موافقت کرد که از این میزان ۱۲ هزار میلیارد تومان به عنوان اعتبار اجرای طرح “روستا تعاون” با اولویت مناطق مرزی و عشایری و جهت اشتغال در مناطق محروم روستایی و شهرهای کمتر از ۱۰ هزار نفر جمعیت در نظر گرفته شد. نشانه طرح اشتغال روستایی، توسعه اشتغال در مناطق محروم روستایی، عشایری و مرزی با اولویت تاسیس تعاونی در روستاهای دارای مزیت نسبی هست. کارشناسان معتقدند اجرای موفق این طرح موجب کم کردن مهاجرت به شهرها و اشتغالزایی در مناطق روستایی و عشایری می شود.

مسافرکشی با وام اشتغال، تجربه تلخ سال‌های دور!

واژه های کلیدی: اشتغال | اقتصادی | اطلاعات | صندوق توسعه | مناطق محروم | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz